نكات مهم درباره مراقبت از خودرو در فصل زمستان


چكاپ ماشين
به طور كلي پيشنهاد مي شود با آمدن فصل پاييز و زمستان كه بارش برف و باران پيشبيني مي شود خودروي خود را چكاپ كنيد. چكاپ ماشين شامل خيلي از قسمت هاي آن مي شود اما سالم بودن برف پاك كن ها، كاركرد باتري، داشتن ضد يخ، لاستيك هاي نو و بالاي 80 درصد و سالم بودن نور چراغ هاي ماشين از مهم ترين نكات فني مي باشد كه در صورت مشكل بايد به خوبي آن ها را برطرف كرد.

نکات مهم درباره مراقبت از خودرو در فصل زمستان


اين حجم از توجه به سالم و بي نقص بودن خودرو در فصول سرما كاملا واجب است زيرا اگر يكي از اين موارد به خوبي كار نكنند موجب تصادف هاي شديد و غير قابل جبران مي شوند.  تمامي شركت هاي اجاره خودرو تهران نيز تمامي ماشين هاي خود را چكاپ مي كنند. 

تنظيم چراغ هاي ماشين
همه ي ما مي دانيم با پايين آمدن دما و بارش برف و باران از طرفي هم ديد راننده را كاهش مي دهد و هم ممكن است با به وجود آمدن مه، تشخيص فاصله تا خودرو جلويي كمي سخت باشد، از اين رو تنظيم چراغ هاي ماشين از مهم ترين و واجب ترين كارهايي است كه بايد در هر شرايطي به آن رسيدگي كنيد.

نکات مهم درباره مراقبت از خودرو در فصل زمستاناگر كوچك ترين چراغ ماشينتان خراب بود و يا نيمه سوز بود بهتر است تعويض كنيد.

باتري
باتري ها جزء حساس ترين اجزاي ماشين در فصول سرما هستند كه مقاومتشان در هنگام سرما به صورت قابل توجهي كاهش مي يابد پس اگر مي خواهيد هنگام استارت زدن ماشين سر صبح دچار مشكل نشويد حتما آن را پيش يك تعميركار ببريد تا از بي نقص بودن آن مطمئن شويد. همچنين مراقب زنگ زدگي و رسوب قطب هاي باتري خود باشيد و حتما به تعميرگاه جهت تعمير و تعويض مراجعه فرماييد.

نکات مهم درباره مراقبت از خودرو در فصل زمستانبرف پاك كن
قبل از هرچيزي اين نكته را فراموش نكنيد كه هنگام سرماي شديد و بارش برف و باران سنگين از آب مخزن برف پاك كن استفاده نكنيد زيرا به سرعت باعث يخ زدگي شيشه شده و موجب بروز تصادف هاي وحشتناك مي شود.

نکات مهم درباره مراقبت از خودرو در فصل زمستانتمامي برف پاك كن ها داراي يك ابر سفت و فشرده هستند كه اگر خراب باشد نمي توانيد شيشه را به خوبي از برف و باران پاك كنند پس قبل از شروع بارندگي برف پاك كن ها را چك كنيد.

ضد يخ
ضد يخ، اين مايع حياتي خودرو در فصل زمستان با آب رادياتور به نسبت 50-50 قاطي مي شود و به علت داشتن نقطه ي انجماد بسيار پايين مانع از يخ زدن آب رادياتور و موتور ماشين مي شود. بهتر است از ضد يخ سالي يكبار هنگام پايين آمدن دما هوا استفاده كنيد.

نکات مهم درباره مراقبت از خودرو در فصل زمستاناگر هم اطلاعاتي درباره ي ريختن ضد يخ در رادياتور ماشين نداريد بهتر است از يك تعميركار كمك بگيريد. توجه داشته باشيد كه برند ضديخ مصرفي نيز بسيار مهم است و قبل از خريد به خوبي راجع به آن تحقيق كنيد.


نوشته شده توسط mahdi | ۵ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۰۱:۱۲:۴۵ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |