بهترين زمان براي سفر در ايران


از قديم الايام به ايران كشور چهار فصل مي گفتند. امروزه هم همين طور است. طوري كه به در هر نقطه اي در ايران مي تانيد آب و هوايي كاملا متفاوت از نقاط ديگر اين كشور را تجربه كنيد. مي توانيد هم زمان در پيسا اسكي ديزين اسكي بازي بر روي برف ها را تجربه كنيد و ساعاتي بعد در كوير مصر زير آفتاب سوزان قدم بزنيد و يا در سواحل خزر زير باران هاي رگباري آن چايي بنوشيد.

با همه ي اين مطالبي كه گفتيم اگر مي خواهيد بدانيد كه بهترين زمان سفر در ايران كدام است بايد بگوييم كه شما در هر فصلي مي توانيد در شهر هاي زيباي ايران به گشت و گذار بپردازيد اما ديدن برخي شهر ها در برخي فصل سال حال و هواي ديگري دارد. در اين مقاله هم مي خواهيم بهترين زمان سفر در ايران و شهر هاي مختلف آن را در چهار فصل سال بازگو كنيم. پس با ما همراه باشيد.

بهترین زمان برای سفر در ایران

بهار
كاشان:

ايين شهر در مناطق مركزي و گرمسيري ايران قرار گرفته است و بهترين زمان براي سفر به آن قطعا بهار خواهد بود تا در هواي مطبوع بهاري به ديدن جذابيت هاي اين شهر تاريخي بپردازيد.

شيراز:

هر كسي كه در فصل بهار به شيراز نرود و در هواي خنك آن غرق بوي بهار نارنج شده نفس نكشد، گويي بهار واقعي را تجربه نكرده است. باغ هاي شيراز در اين فصل پر گل و ديدني مي شوند و دل هر بيننده اي را مي ربايند.

محلات:

محلات به شهر گل معروف است و از آن به عنوان هلند ايران ياد مي شود. براي ديدن باغ و باغچه هاي پر گل اين شهر بهترين زمان سفر فصل بهار خواهد بود.

تابستان
كرمانشاه:

اين شهر كوهپايه اي ايران در فصل تابستان هواي بسيار مطبوعي دارد و با جاذبه هاي تاريخي و طبيعي جذابش يكي از بهترين مقاصد گردشگري در فصل تابستان است.

اردبيل:

اين شهر سرسبز و خوش آب و هواي ايران يكي از بهترين مقاصد سفر هاي تابستاني است. با سفر به اين شهر شما مي توانيد در بخش هاي مختلف منطقه به راحتي با خودرو گشت و گذار كنيد. البته براي راحتي و امنيت سفر بهتر است كه از خدمات اجاره خودرو در ايران استفاده كنيد.

پاييز
كوير مصر:

از بهترين مقاصد گردشگري ايران در پاييز براي اين كه از گرماي سوزان صحرا در امان باشيد كوير هاي مركزي ايران از جمله كوير مصر است.

جنگل ابر شاهرود:

بسياري شهر سمنان را به دليل جاذبه هاي تاريخي آن مي شناسند در صورتي كه اين جنگل همچون نگيني در دل اين شهر يك مقصد طبيعت گردي عالي به خصوص براي گروه هاي دوستانه است. شما مي توانيد با اجاره ون دليكا يا مدل هاي ديگر مناسب سفر به اين جنگل زيبا رفته و در خانه هاي محلي آن اقامت كنيد.

زمستان
جزاير خليج فارس:

بهترين زمان براي سفر به جزاير ايران فصل زمستان است تا بتوانيد از گشت و گذار در آن ها لذت ببريد و از عجايب طبيعي آن ها ديدن كنيد.

چابهار:

بسياري از مردم به اين باورند كه سواحل چابهار يكي از بهترين مقاصد گردشگري طبيعت در ايران بوده و بهترين زمان سفر در ايران و در اين منطقه ي گرم و مرطوب، فصل زمستان است.


نوشته شده توسط mahdi | ۱۰ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۰۲:۴۹:۴۸ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |